گزارش نخستین نمایشگاه بین المللی صنایع خلاق

در تاریخ ۲۹ آذر تا ۱ دی ماه ۱۳۹۷ نخستین نمایشگاه بین المللی صنایع خلاق به همت گروه اقتصادی شرکت سامان گستر اصفهان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان با استقبال خوب علاقه مندان برگزار شد.

خانه نجوم در سالن شیخ بهائی غرفه ۰۹ A میزبان علاقه مندان به دنیای نجوم بود. حضور علاقه مندان با سن و سال‌های مختلف باعث دلگرمی ما شده بود. برای بیشتر مراجعین جای تعجب بود که شرکتی در زمینه نجوم آماتوری به کارآفرینی پرداخته باشد.

علاقه مندان دنیای نجوم علاوه بر بازدید از غرفه خانه نجوم و خرید محصولات با تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصد، سؤالات مختلف نجومی خود را نیز مطرح می‌کردند.

کاربرد و هدف صنایع خلاق

صنایع خلاق، صنایعی هستند که اساس آن‌ها ایجاد و انتشار دانش و اطلاعات است و خود را به ویژگی خلاقیت آراسته‌اند که عملاً در زمره صنایع فرهنگی قرار دارند و مواد اولیه آن‌ها خلاقیت فردی یا جمعی انسان است، همچنین این صنایع نیازمند خلاقیت، مهارت و استعداد هستند و پتانسیل بالایی برای تولید ثروت و شغل از طریق بهره برداری از مالکیت معنوی دارند. صنایع خلاق، نشانه‌ای از تحول صنعت فرهنگی است که دنبالگر تغییرات ساختاری ناشی از تأیید فناوری‌های نوین و محصولات جدید می‌باشد.

ویژگی‌های صنایع خلاق

  • گسترش دانش و اطلاعات
  • بهره وری در خلاقیت و نوآوری
  • به اشتراک گذاشتن تفکر، مهارت‌ها و استعدادهای فردی
  • بروز جذابیت‌های فرهنگی، فناوری و میراث معنویی
  • تسریع در انتقال دانش و اطلاعات

درباره حسن قضاوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *